Pomieszczenia i lokale, do których pasuje akwarium

Są takie miejsca, gdzie akwarium prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Czasami sprawi, że pomieszczenie stanie się bardziej przytulne, innym razem może nadać mu splendoru. Wszystko zależy od wielkości akwarium oraz odpowiedniego kontekstu.

Rybki dla całej rodziny

To pierwsze miejsce, które przychodzi nam do głowy, gdy pomyślimy o akwarium. I słusznie – zbiornik z rybkami jest piękny i warto go ustawić w najbardziej reprezentacyjnym miejscu naszego mieszkania. Ponadto salon z reguły jest skomunikowany dobrze z resztą domu, co ułatwia jego późniejszą pielęgnację np. czyszczenie. Warto zauważyć, że w ostatnim czasie modne stały się nie tylko rybki, ale także bardziej nietypowe stworzonka. Pasjonaci rozwijają krewetkaria (niektóre odmiany krewetek są całkiem łatwe w hodowli, nawet domowej) a nawet inwestują w tak egzotyczne żyjątka jak kraby tęczowe! Opcji jest naprawdę wiele i każdy znajdzie coś dla siebie.

Akwarium dla dziecka

Dzieci kochają zwierzęta, a niektóre są wręcz zafascynowane kolorowymi rybkami! Nie miejmy żadnych oporów wobec wstawienia akwarium do sypialni dziecka. Akwarystyka oprócz niezaprzeczalnych walorów edukacyjnych posiada ono jeszcze właściwości uspokajające. Pracująca cicho pompka wytwarza tak zwany biały szum, czyli dźwięki o częstotliwościach, które korzystnie wpływają na nerwy i sen. Akwarium to także źródło nawilżenia powietrza. Przemyślmy je, jeśli powietrze w naszym mieszkaniu jest wyjątkowo suche lub dziecko ma problemy z alergiami. Akwarium może pomóc.

Akwarium w restauracji

Zwłaszcza luksusowe restauracje pozwalają sobie na wstawianie wielkich akwariów do lokalu i wcale nie mówimy tutaj o zbiorniku z homarami. Nawet w restauracjach, które nie podają owoców morza akwarium dodaje odpowiedniego klimatu. Piękny widok spokojnie poruszających się rybek i zieleni zachęca gości do dłuższego pozostania w lokalu. Ponadto od razu sugeruje pewną półkę cenową, więc jeśli zależy nam na utrzymaniu wysokiej klasy naszej restauracji, pomyślny o wstawieniu zadbanego akwarium!

Akwarystyka w hotelu

To kolejny przykład, w którym ogromne szkło i wodne żyjątka nadają klasy i bogactwa. Już na wejściu nasz klient poczuje, że jest w miejscu wyjątkowym, które przykłada wagę do jakości swoich usług. W hotelach z reguły akwaria posiadają znaczne gabaryty i wstawiane są w odpowiednio zaprojektowane ścianki. Przy dużych akwariach znaczenie ma stworzenie ekosystemu, który działa sprawnie bez ingerencji człowieka. W ten sposób czyszczenie można ograniczyć do niezbędnego minimum, a woda w akwarium będzie wyglądać pięknie i czysto przez długi czas.

Rybki do biura

Jak w powyższych przypadkach, akwarium kojarzy się z bogactwem. Zwłaszcza według symboliki chińskiej rybki kojarzone są z pieniędzmi, może więc warto nabyć je do swojego gabinetu? Wielkość akwarium w tym przypadku może być zbliżona do tego domowego. Nie sprawi nam wielu kłopotów, ale całkowicie odmieni wnętrze a także… nastawienie gości w naszym biurze. Prawdopodobnie podziała na nich relaksacyjnie, a z drugiej strony przypomni im, że rozmawiają z osobą na wysokim stanowisku, która może sobie pozwolić na tego typu dekoracje.