wybrzeże Costa Blanca

Idealne hiszpańskie wakacje w Costa Blanca

Bajeczne plaże, gorące Morze Śródziemne, smaczne jedzenie i wszechobecne słońce. Jak nazywa się raj na ziemi, który przyciąga turystów? To właśnie hiszpański region Costa Blanca.

Wybrzeże Costa Blanca

Obejmuje część południowo-wschodniej Hiszpanii. Ponad 200 kilometrów malowniczych pejzaży wzdłuż Morza Śródziemnego zaprasza do podróżowania. Dosłownie znaczy „Białe Wybrzeże”. To jest biel piasku na plażach, ale też kolor rozgrzanego słońca. Costa Blanca oferuje niezliczone możliwości nie tylko dla przyjezdnych, chcących podziwiać widoki i jeść paellę z owocami morza, ale także dla turystów ceniących sobie aktywny wypoczynek.

 

Atrakcje turystyczne Costa Blanca

Podczas jednego pobytu niemożliwe jest zobaczenie wszystkich atrakcji Costa Blanca – ten wyjątkowy region to raj dla zwiedzających. Przedstawiamy najbardziej atrakcyjną trójkę:

  • Mudomar – niezwykły park zoologiczny w Benidormie, który spełnia marzenia. Można tam bowiem… pływać z delfinami.
  • Muzeum Czekolady Valor – umiejscowione w miasteczku Villajoyosa. Słodkie zwiedzanie, podczas którego poznaje się historię czekolady, zakończone jest degustacją.
  • Les Fonts de l’Algar – czyli Wodospady Algar. Zlokalizowane w rezerwacie przyrody dają okazję do podziwiania niezwykłych krajobrazów. Idealne miejsce do spędzenia czasu dla całej rodziny.

Wyjątkowo interesującą opcją jest także wynajem kampera i wyruszenie w trasę przez najważniejsze punkty na mapie południowo-wchodniej Hiszpanii.

Miasta, które musisz odwiedzić w Costa Blanca

Pierwszym przystankiem powinno być Alicante. Położone w północnej części Costa Blanca jest stolicą prowincji o tej samej nazwie i szczyci się zabytkową warownią – Castillo de Santa Bárbara. Z murów fortecy można zobaczyć panoramę miasta leżącego u jej stóp.

Dalej na południe usytuowana jest Santa Pola, z plażami wyjątkowej urody. Zachęcają one do tego, by na nich odpocząć z sangrią w ręku. Dobrym pomysłem będzie przy okazji wycieczka na deskach łodzi.

Kolejnym miejscem na trasie staje się wtedy Torrevieja. Nazywana „miastem morza i soli” może pochwalić się zdrowym powietrzem przesiąkniętym tym pierwiastkiem. Jest to także strategiczny punkt leżący w pobliżu dwóch lotnisk.

I ostatnie miasto – Murcia. Słynie z uprawy winorośli i cytrusów oraz z monumentalnej katedry Catedral de Santa María. Nazywana „Sadem Europy” posiada także rozległe uprawy kwiatów.

Dla tych zaś, którzy nie są zainteresowani kamperem, proponujemy wynajem jachtu – przedsięwzięcie kosztowne (średnio wynoszące ok. 2-3 tysięcy euro za tydzień), ale warte swojej ceny, jeśli chce się całkowicie wykorzystać bliskość Morza Śródziemnego. I zwiedzać całe wybrzeże szlakiem wodnym.

 

Zakup nieruchomości w Costa Blanca

Wielu z nas marzy o atrakcyjnym apartamencie w jednej z hiszpańskich, nadmorskich miejscowości. A gdyby tak to marzenie zrealizować? Obecna sytuacja gospodarcza kraju zdecydowanie sprzyja inwestycjom. Przeglądając lokalne oferty nieruchomości na sprzedaż, można znaleźć niezwykle atrakcyjne ogłoszenia. Jedną z firm, która zapewnia kompleksowe wsparcie osobom planującym zainwestować w regionie Costa Blanca jest Whiszpanii.pl Gwarantujemy, że zakup nieruchomości w Hiszpanii z ich pomocą to nic trudnego! Specjaliści przeprowadzą Cię przez niezbędne formalności, pomogą znaleźć wymarzony dom lub apartament i zorganizować wyjazd.

Ewa Zientek