Toruń nocą

Toruń – bajkowe miasto

 

Kto z nas nie marzył w dzieciństwie by być dzielnym rycerzem lub piękną księżniczką. Oczywiście scenerią dla tych historii były średniowieczne zamki, gotyckie katedry i obronne wieże. Warto zagłębić się znowu w ten dawny świat, odwiedzając malowniczy Toruń.

Malowniczy Toruń

Miasto, położone nad wstęgą szeroko rozlewającej się tu Wisły, pełne kolorowych, dawnych kamienic i wielu średniowiecznych zabytków, uznawane jest za jedno z najpiękniejszych w Polsce. To tu wysłuchasz tajemniczej legendy o toruńskim flisaku, który wyprowadził z miasta plagę żab, zadziwisz się ogromem gotyckiej katedry świętych Janów i zachwycisz się pięknem ukwieconego starego rynku. Mikołaj Kopernik będzie Cię zawsze witał z wysokiego cokołu swojego pomnika, miejsce to jest zwyczajowym unktem spotkań wszystkich Torunian.

Muzeum Piernika w Toruniu

Pośród spacerów krętymi uliczkami Torunia nie zapomnij odwiedzić Żywego Muzeum Piernika. Możesz tutaj własnoręcznie przygotować swój własny toruński piernik i poznać historię powstawania tego przysmaku. Na obiad możesz wejść do jednej z wielu restauracji, kuszących eleganckim wystrojem i doskonale przyrządzonymi daniami. Miasto szczyci się również bogatym życiem kulturalnym, wybierz się więc na kameralny koncert skrzypcowy do Dworu Artusa, na zabawną komedię do Teatru Williama Horzycy, lub odwiedź inne miejsce, gdzie występują znakomici artyści.

Toruń posiada profesjonalną bazę hoteli na najwyższym poziomie, po ekscytujących wydarzeniach dnia bez problemu zrelaksujesz się więc w wygodnym apartamencie.

 

Małgorzata Chyl