pędzle do makijażu

Sztuka perfekcyjnego makijażu

Nakładanie makijażu to czynność, która wymaga dużej precyzji i wyczucia, dlatego też można śmiało nazwać ją sztuką. Co zrobić aby dojść w tej dziedzinie do perfekcji? Przede wszystkim dużo ćwiczyć i uzbroić się w cierpliwość. Warto zapoznać się z pewnymi trikami, dzięki którym każda kobieta poczuje się wyjątkowo.

Jak wykonać profesjonalny makijaż w domu?

Profesjonalny makijaż w domu – czy to możliwe? Nie tylko możliwe, ale również całkiem proste do wykonania. Jego podstawą jest ujednolicenie kolorytu cery. Pierwszym krokiem powinno więc być nałożenie kryjącego korektora na wszelkie zaczerwienienia, blizny, cienie pod oczami i inne niedoskonałości. Następnie wskazane jest użycie odpowiednio dobranego do typu oraz odcienia naszej cery podkładu, a na koniec zmatowanie całości pudrem. Kolejne kroki są opcjonalne i zależą od typu urody, upodobań oraz okazji, na którą jest on wykonywany. Jeśli jest to makijaż dzienny, wystarczy nałożenie ulubionej, delikatnej pomadki na usta, tuszu na rzęsy oraz ewentualne podkreślenie brwi cieniem lub kredką do brwi. Rozprowadzenie małej ilości różu na kości policzkowe ożywia twarz i dodaje dużo uroku.

 

Perfekcyjny makijaż wieczorowy

Perfekcyjny makijaż wieczorowy różni się od makijażu dziennego, jednak podstawa jest dokładnie taka sama. Po ujednoliceniu kolorytu skóry, w celu udoskonalenia kształtu twarzy, można wykonturować ją za pomocą bronzera i rozświetlacza. Aby optycznie wyszczuplić twarz, bronzer nakłada się poniżej kości policzkowych,  na boki czoła i linię żuchwy.  Rozświetlacz aplikuje się powyżej kości policzkowych (nad różem, który nakłada się na ich środek), tuż pod linią brwi oraz na łuk kupidyna. Koniecznie należy pamiętać o dokładnym roztarciu kosmetyków, aby nie pozostawiły nieestetycznych plam na twarzy. Oczy można podkreślić cieniami do powiek w odcieniu brązów i szarości, następnie wykonać kreskę ciemnym eyelinerem i dokładnie wytuszować rzęsy. Aby uzupełnić brwi należy użyć kredki w kolorze zbliżonym do ich naturalnego odcienia. Nie każda kobieta czuje się dobrze w mocno podkreślonych oczach, dlatego zamiast nich, można podkreślić usta piękną, elegancką i ponadczasową czerwoną szminką. Możliwości jest mnóstwo i wszystko zależy od indywidualnych preferencji, dlatego najlepiej wypróbować na sobie kilka wersji makijażu wieczorowego.

 

Kosmetyki do makijażu wieczorowego

W drogeriach stoją ogromne szafy z kosmetykami, dzięki którym wyczarować możemy tysiące wersji makijażu wieczorowego, ale na początek warto mieć pewną bazę, którą można wykorzystać wielokrotnie i na różne sposoby. Kluczowym będzie zakupienie korektora, podkładu i pudru, aby cera była gładka i jednolita. W celu wykonturowania twarzy potrzebny będzie bronzer, rozświetlacz i róż do policzków. Do oczu przyda się mała paletka cieni, którą można wykonać makijaż smoky eye. Z tyłu niemal każdej z nich widnieje instrukcja jak nakładać cienie. Do nauki rysowania kreski na oku idealny będzie eyeliner w pisaku. Konieczne jest także zaopatrzenie się w czarną maskarę, która wydłuży i pogrubi rzęsy, kredkę do brwi oraz klasyczną, czerwoną pomadkę. Nie można zapomnieć także o narzędziach takich jak nieduży, podstawowy zestaw pędzli, który zdecydowanie ułatwi nakładanie kosmetyków. Tak uzbrojona kobieta jest w stanie zrobić z siebie bóstwo i oczarować każdego mężczyznę.

 

Ewelina Hiller