Narciarstwo skiturowe – trasy, sprzęt, przygotowanie

szlak skiturowy

Narciarstwo to dziś jedna z najpopularniejszych form aktywnego wypoczynku w górach, a także kategoria wielu dyscyplin sportowych, również olimpijskich. Mamy do wyboru narciarstwo klasyczne, alpejskie, a nawet dowolne. Czy wiesz, że istnieje również narciarstwo skiturowe? Zastanawiasz się, co to właściwie jest, ale nie znalazłeś odpowiedzi? Jeśli tak, ten tekst jest właśnie dla Ciebie.

Czytaj dalej

Oczyszczacz powietrza – sprawdź czy warto

dym z kominów przemysłowych

Czy oczyszczacz powietrza to chwilowa moda, czy urządzenie, w które warto zainwestować? Fatalna jakość powietrza w Polsce to fakt. Najgorzej sytuacja wygląda w okresie grzewczym. W miesiącach zimowych na przełomie 2016 i 2017 r. poziom zanieczyszczeń powietrza kilkukrotnie przekraczał dopuszczalne normy. My co prawda większość czasu spędzamy w budynkach…. Ale czy nasze domy i mieszkania są  wolne od zanieczyszczeń? Niestety nie!

Czytaj dalej

Hobby ekstremalne

motocyklista

Wiatr we włosach, zawrotna prędkość, odrobina adrenaliny… kto z nas tego nie lubi? Istnieją jednak entuzjaści, dla których takie emocje to ciągle za mało. Wówczas na horyzoncie pojawia się ta ekstremalna odsłona sportu – a trzeba przyznać, że jest w czym wybierać!

Czytaj dalej

Wspinaczka – droga po zwycięstwo

szczyty górskie

Są chwile, dla których warto zdobywać szczyty. Wiedzą o tym nie tylko miłośnicy gór. Pokonanie 8 kilometrowego szlaku nie jest dużym wyzwaniem. Na co więc czekać? Na wschód słońca! Warto wstać przed świtem by móc przez te kilkanaście minut obserwować Słońce budzące się do życia. Malownicze niebo ponad pasmami gór a na nim Słońce, unoszące się coraz wyżej i wyżej… Takie widoki można podziwiać na Połoninie Wetlińskiej (1255m n.p.m.), znajdującej się w zachodniej części Bieszczad.

Czytaj dalej