Przygotowania do egzaminu maturalnego

Jak przygotować się do matury z angielskiego?

Za niedługo czeka Cię matura? Stresujesz się egzaminem z języka angielskiego? Doradzimy Ci, w jaki sposób się do niego przygotować, aby uzyskać jak najwyższe wyniki, a tym samym – bez problemu dostać się na wymarzone studia. Zapoznaj się z tym artykułem i zacznij przygotowania do matury już dziś!

 

Sposoby na efektywną naukę języka angielskiego do matury

Na samym początku warto zaznaczyć, że przygotowań do egzaminu z języka angielskiego nie należy zostawiać na ostatnią chwilę! W przypadku nauki języka obcego najważniejsza jest bowiem regularność ćwiczeń, co pozwala nam na doskonalenie swoich umiejętności językowych, które nabyliśmy przez lata edukacji. Oto najlepsze sposoby na naukę, dzięki którym świetnie zdasz maturę z angielskiego:

Zapisz się na kurs językowy

Przygotowując się do matury, warto zapisać się na dodatkowy kurs językowy, w czasie którego pod okiem nauczyciela będziemy szlifować swoje kompetencje językowe, kładąc szczególny nacisk na materiały i zagadnienia egzaminacyjne. Tym samym, uzyskamy niezbędne wsparcie mentora, który w razie potrzeby zwróci nam uwagę, nad czym w szczególności powinniśmy popracować, aby wyniki matury nas usatysfakcjonowały.

Podczas zajęć, których celem jest przygotowanie przyszłych maturzystów do egzaminu, bardzo często organizowane są również swego rodzaju próbne matury. Dzięki nim uczniowie mają okazję nieco oswoić się z procedurą egzaminacyjną, zweryfikować swoje umiejętności, ocenić, czy robią postępy, a także w pewnym stopniu przewidzieć wyniki majowej matury. Rezultaty próbnych egzaminów dostarczają przyszłym maturzystom wiele niezwykle cennych informacji. Dzięki nim dowiadują się,  której części (pisemnej, czy ustnej) oraz jakim zagadnieniom powinni poświęcić więcej czasu niż dotychczas, a jakie materiały zostały opanowane dobrze.

 

Rozwiązuj zadania maturalne z poprzednich lat

Należy jednak pamiętać, że sam kurs nie wystarczy do tego, aby bardzo dobrze zdać maturę. Niezwykle istotna jest również samodzielna praca w domu i regularne powtórki materiału. Aby dobrze przygotować się do egzaminu, dobrym pomysłem jest rozwiązywanie zadań maturalnych z poprzednich lat. Dzięki temu maturzysta oswoi się z formą egzaminu i określonym typem zadań, które mogą się na nim pojawić. Rozwiązanie wielu arkuszy maturalnych bardzo dobrze przygotuje nas do właściwego egzaminu, sprawi, że zyskamy łatwość w rozpracowywaniu kolejnych zadań, a co za tym idzie – na maturze będziemy znacznie bardziej pewni swoich umiejętności i wiedzy.

 

Korzystaj z aplikacji i materiałów online

Podczas przygotowań do matury można wspomóc się także nowinkami technologicznymi, które stanowią świetną odmianę od tradycyjnych materiałów. Dzięki nim nauka języka stanie się dla Ciebie bardziej atrakcyjna, a zarazem niezwykle efektywna. Aktualnie mamy dostęp do różnego rodzaju aplikacji mobilnych, które wspomagają regularne powtórki przerobionego materiału, a co najważniejsze – możemy z nich korzystać niemalże wszędzie! Dodatkowo, przydatne podczas przygotowań do matury mogą okazać się blogi językowe.

 

Ucz się nowych słówek

Warto regularnie poszerzać zasób swojego słownictwa. Można robić to na różne sposoby, począwszy od tworzenia fiszek z nieznanymi słowami, które pojawiły się w czytanym przez Ciebie tekście, czy też oglądanym filmie, poprzez tłumaczenie tekstów swoich ulubionych piosenek, aż po samodzielne pisanie krótkich opowiadań w języku angielskim.

 

Angielski dla maturzystów w Zabrzu

Jeśli już za niedługo czeka Cię egzamin maturalny, chciałbyś doskonalić swoje umiejętności językowe i mieszkasz na Śląsku, zapoznaj się z ofertą Szkoły Języków Obcych ACE. Zapewnia ona kompleksowy kurs przygotowujący do egzaminu dojrzałości z języka angielskiego zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Angielski dla maturzystów w Szkole Języków Obcych ACE jest prowadzony przez wykwalifikowanych lektorów, co gwarantuje wysoką skuteczność kursu. Podczas zajęć kadra kładzie nacisk na rozwijanie kompetencji przyszłych maturzystów w zakresie rozumienia tekstu ze słuchu, poprawnego pisania, tworzenia prawidłowych konstrukcji gramatycznych oraz swobodnego mówienia. Program kursu jest na bieżąco aktualizowany i dostosowywany do zmian, które zachodzą w procedurze i materiałach egzaminacyjnych.

Dzięki regularnemu uczęszczaniu na zajęcia z angielskiego dla maturzystów w szkole ACE zdobędziesz wszelkie umiejętności i widzę niezbędne do uzyskania zadowalającego wyniku z egzaminu dojrzałości.