Otwock na weekend

Zieleń, urokliwe sosnowe lasy, rezerwat przyrody, piękne, drewniane zabytkowe wille, pałacyki to tylko niektóre z uroków Otwocka i jego okolic. Po pracowitym tygodniu w stolicy nie trzeba daleko jechać by zrelaksować się na łonie natury. Sprawdź, dlaczego warto przyjechać na weekend do Otwocka.

Zabytki Otwocka

Otwock słynie z drewnianych willi zbudowanych w tzw. stylu świdermajer stworzonym przez Michała Andriollego. Andriolli w swoich projektach inspirował się architekturą szwajcarską, którą uatrakcyjnił ażurowymi
zdobieniami werand i przedsionków. Miło jest popatrzeć na takie malutkie perełki architektury. Wille pięknie prezentują się ukryte wśród starych sosen.

Warto jest przespacerować się po Mazowieckim Parku Krajobrazowym, a wędrówkę można zacząć od leśniczówki. W jej pobliżu znajduje się szlak prowadzący na taras widokowy nad jeziorkiem, gdzie co roku na wiosnę i w lato podziwiać można rodzinę łabędzią.

Dla spacerowiczów, a także miłośników ruchu, zachęcającym miejscem jest Park Miejski. Znajduje się tu budynek przypominający architekturą pałacyk. Obecnie mieści się w nim liceum ogólnokształcące,a w czasie wojny było tu kasyno niemieckie.

Co można robić w Otwocku?

Poza tym jest tu muszla koncertowa, siłownia „pod chmurką”, place zabaw i zbudowana w stylu świdermajer śliczna cukiernia „Sosenka” z pysznymi lodami.

W wakacje miasto Otwock co weekend organizuje w Parku Miejskim koncerty muzyczne, a w wybrane wieczory tygodnia mieszkańcy mogą oglądać filmy pod gołym niebem.

Dla osób pragnących wypoczynku nad wodą, miasto zorganizowało plażę nad rzeką Świder. W niedalekiej odległości od plaży na granicy Józefowa i Świdra znajduje się hotel Holiday Inn, w którym można skorzystać z atrakcji parku linowego.

Będąc w tym miejscu warto zajrzeć do ICSiR, gdzie znajduje się basen i ciekawie skonstruowany plac zabaw dla dzieci. W miesiącach letnich ICSiR na swoim terenie organizuje wspaniałą małą plażę z leżakami, parasolami, basenikiem i zabawkami. Wstęp do tego uroczego miejsca jest bezpłatny, a sama mini plaża nieoceniona dla mam i tatusiów mających małe pociechy spragnione atrakcji. Dzieci są pochłonięte zabawą, a miejsce jest czyste i bezpiecznie. Pozwala to rodzicom na spokojny wypoczynek.

To tylko kilka ciekawych miejsc, a jest ich o wiele więcej np. Akademia Przygody i Przyrody z Mini Zoo znajdująca się w Wiązownie, czy stadnina koni w Soplicowie, jak i SPA w Hotelu Z w Świdrze, a także liczne szlaki i ścieżki rowerowe dla rowerzystów.

Powiat otwocki ma wiele do zaoferowania, a jego lokalizacja jest szalenie atrakcyjna.

 

Sylwia Noras