Oczyszczacz Daikin w aranżacji wnętrz

Oczyszczacze Daikin – zalety, polecane modele

Daikin to firma, której głównym założeniem jest zapewnienie ludziom dostępu do zdrowego powietrza. Na rynku znajduje się od 1924 roku i od tamtej pory niezmiennie zachwyca innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie wentylacji ogrzewania oraz eliminacji zanieczyszczeń powietrza. Produkty tej marki szczególnie cenione są za energooszczędność, trwałość i przede wszystkim wydajność.

Jeżeli zależy ci na urządzeniu o doskonałych parametrach technicznych to oczyszczacz Daikin, będzie najlepszym rozwiązaniem. Sprawdź, jakie są największe zalety urządzeń tej marki. 

Oczyszczacze Daikin – dlaczego warto?

Oczyszczacze powietrza Daikin to bardzo intuicyjne urządzenia, które pozwalają użytkownikowi na dużą swobodę. Co to oznacza? Nie musisz poświęcać dużo czasu na jego obsługę. Możliwe jest to m.in. dzięki wyposażeniu oczyszczaczy w tryb automatyczny, który dostosowuje pracę urządzenia względem poziomu zanieczyszczenia.  

Cicha praca oczyszczaczy Daikin – idealny wybór do sypialni maluszka 

Mimo swojej wydajności urządzenia od Daikin zapewniają w pełni komfortowe warunki do snu. Swoją pracę rozpoczynają już od 18 dB. Dzięki temu z powodzeniem możemy umieścić je nawet w sypialni dziecka.  

Dbałość o środowisko 

Skuteczność oczyszczaczy nie stanowi również problemu w zakresie dbałości o niskie zużycie energii. W zależności od modelu oraz trybu pracy pobór prądu zaczyna się już od 7-8 W. Można więc śmiało stwierdzić, że są to urządzenia energooszczędne, które nie wpływają negatywnie na otaczające nas środowisko naturalne

Nowoczesny system filtracji 

Filtracja w oczyszczaczach powietrza Daikin składa się z trzech istotnych etapów, bez których cały proces eliminacji zanieczyszczeń nie byłby możliwy. Należą do nich: 

  • filtr wstępny – neutralizacja większych zabrudzeń np. włosów, sierści, kurzu. 
  • filtr HEPA – usuwa wirusy, bakterie, alergeny, zarodniki pleśni i grzybów oraz bardzo szkodliwe dla zdrowia pyły PM2.5 i PM10. 
  • filtr z węglem aktywnym – narzędzie stworzone do eliminacji niepożądanych zapachów oraz niebezpiecznych lotnych związków organicznych, takich jak formaldehyd, benzo(a)piren, czy aceton. 

Dodatkowe funkcje w oczyszczaczach Daikin 

Nierzadko poza wysokim poziomem zanieczyszczenia powodem złego samopoczucia może być brak równowagi jonowej lub przesuszone powietrze. Dlatego Daikin wyposażył poszczególne modele również w jonizator oraz nawilżacz.  

Certyfikaty – gwarancja bezpieczeństwa użytkowania i skuteczności 

Potwierdzeniem bezpieczeństwa oraz skuteczności urządzeń oczyszczających marki Daikin jest wiele zdobytych certyfikatówatestów oraz nagród. Są to m.in.: 

  • Certyfikat British Allergy Foundation, 
  • Certyfikat ECARF, 
  • Atest PZH, 
  • Certyfikat TUV NORD.  Certyfikat British Allergy Foundation, 

Jaki oczyszczacz Daikin wybrać? 

W swojej oferice produktów Daikin posiada dwa modele oczyszczaczy powietrza. Oba różnią się od siebie m.in. dodatkowymi funkcjonalnościami. Sprawdź, jakie możliwości oferuje każdy z nich. 

Daikin MC55W – oczyszczacz i jonizator w jednym

Jeżeli poszukujesz oczyszczacza powietrza do 41 m2 z funkcją jonizatora, to doskonale trafiłeś! Model MC55W oferuje aż 3 tryby pracy automatycznej5-stopniową filtrację oraz technologię Flash Steamer. Co więcej, w jego przypadku poziom CADR osiąga nawet 330 m3/h, a głośność pracy na najniższym trybie to zaledwie 19 dB. 

Daikin MCK55W – urządzenie 3w1 

Oczyszczanie oraz jonizacja to dla ciebie za mało? Wybierz model Daikin MCK55W, który wyposażony został dodatkowo w funkcję nawilżania. Dzięki niej szybko i skutecznie pozbędziesz się nieprzyjemnych dolegliwości występujących np. w sezonie grzewczym – uciążliwego kaszlusuchej skóry i zaczerwienionych oczu. 

Model ten najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach do 41 m2. Gwarantuje aż 3 automatyczne tryby nawilżania. Użytkownik może więc zdecydować, na jakim poziomie ma utrzymywać się docelowa wilgotność – 40%, 50% lub 60%. 

Nie wiesz, w jaki model zainwestować? Skontaktuj się z zaufanym dystrybutorem marki Daikin. Profesjonalna firma udzieli ci wszelkich niezbędnych informacji i pomoże w zakupie