Kanye West i Dj Khaled – inspiracje młodych artystów

Jako największy na świecie fan Snapchata, obserwuję profil Dj Khaleda, który swoją drogą ma bardzo śmieszne nazwisko Khaled Mohamed Khaled. Ale nie o tym chce mówić, tylko o tym, że Dj Khaled jest brany jako żart.

Khaled często mówi w swoich Snapach o tym, że „Oni nie chcą żebyś jadł śniadanie” albo „Oni nie chcą żebyś miał większy basen niż Kanye” (o Kanye zaraz coś powiem).

Na pytanie „kim są oni?” Dj Khaled odpowiedział:

  • oni” to ci ludzie którzy cie zniechęcają,
  • oni” to ludzie którzy nie chcą zobaczyć twojego sukcesu,
  • oni” to hejterzy.

Musisz trzymać się z daleka od „nich” bo to są źli ludzie którzy chcą twojego nieszczęścia. To są ci ludzie którzy są przy tobie, ale jak coś osiągniesz to albo będzie cię krytykować albo będą to wykorzystywać.

Więc jak „ich” zwalczyć?

Khaled ma do tego klucz do sukcesu. Dj Khaled mówi o kluczach do sukcesu równie często jak o „nich”.

Mój problem to fakt, że wszyscy spostrzegają Khaleda jako żart, jako mem, a to co on mówi ma znaczenie! „Woda to klucz do sukcesu” – powiedział kiedyś Khaled i ma rację! Odpowiednio nawodniony organizm to niezniszczalny organizm. „Śniadanie to klucz do sukcesu” też ma rację, bo śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, jak nie będziesz jadł śniadania to prawdopodobnie skończysz mega otyły i z pełnią problemów ze zdrowiem. Pewnie, jak się słyszy takie zdanie wyrwane z kontekstu to można stwierdzić, że to głupie, ale tak wcale nie jest. Wszyscy traktują to co Khaled mówi jako żart, pewnie dlatego, że nie mówi o tym ile ma kasy i ile ma kochanek, tylko o tym co w życiu naprawdę jest ważne:

Pewność siebie.

Zdrowie.

Podążanie za marzeniami niezależnie od tego, czy ktoś w ciebie wierzy czy nie….

 

Kanye West jest kolejną osobą,która może nam dać konkretną naukę rozwoju osobistego, ale też jest traktowana jako żart. Kanye West zaczął swoją karierę jako producent muzyczny w Roc-a-Fella. Po kilku latach wyprodukował własną płytę, w której jeszcze rapował. Czyli był raperem i producentem. Po kolejnych kilku latach, West i Jay Z stwierdzili, że potrzebna im aplikacja do streamowania muzyki, tak narodził się Tidal. Czyli Kanye jest roducentem, raperem i przedsiębiorcą.  Kanye zawarł umowę z Adidasem. Na mocy tej umowy , Yeezy będzie miał swoją własną linię ubrań i butów które sam zaprojektuje. Kanye stał się zatem, producentem, raperem, przedsiębiorcą i designerem. Ostatnio krążą w internecie pogłoski o współpracy Westa z Ikeą… Kanye robi wszystko!

Ale czo robi to dobrze? Czy Kanye radzi sobie z tym wszystkim? Tak! Yeezy to najbardziej sprzedające się buty zeszłego roku. Nie tylko adidasa, ale ze wszystkich. W Nowym Yorku wszystkie sztuki Yeezy zostały wyprzedane w 20 minut.

Kanye ma w sobie wszystko żeby być doskonałym przykładem genialnej osoby. Kanye West jest twórczy innowacyjny i nie ogranicza się do niczego, nie ograniczył się tylko do muzyki, nie ograniczył się nawet do mebli. Kanye West nie wykorzystuje jednego swojego talentu, on używa ich wszystkich. Może jego ubrania są za drogie. Może jego piosenki, są super wulgarne. Może jego żona jest spostrzegana jako jeden z największych idiotów tego świata (Bądźmy szczerzy… wydała „książkę” w której są same jej selfie z instagrama). Może Kanye sam zachowuje się jak idiota, ale jednego nie można mu zarzucić, że nie daje z siebie wszystkiego, żeby osiągnąć jak najwięcej.

 

Kanye West jest nie nasycony karierą genialnego rapera więc robi też ubrania. Kanye West nie chce mieć więcej, on chce osiągnąć więcej. Kanye West jest dzisiejszym człowiekiem renesansu. Kanye to DaVinci. W świecie gdzie ktoś może być człowiekiem sukcesu za same gadanie do kamery, Yeezy jest wybitnym artystą mimo żartów na jego temat.

 

Już kończąc, chce powiedzieć, że ty możesz zrobić wszystko, ty możesz być artystą mimo braku talentu, ty możesz nagrać płytę, namalować obraz, możesz odmienić cały świat. „Oni” będą chcieli cie zniechęcić i będą chcieli ci powiedzieć ile możesz robić i ile nie, ale jeśli będziesz się trzymał z daleka od „nich” osiągniesz sukces. A jak to zrobisz to nie przestawaj. Nie mów nigdy, że zrobiłeś wystarczająco dużo, nie mów, że to nie dla ciebie. Bo jesteś genialnym stworzeniem które jest zdolne dosłownie do wszystkiego, ale musisz się do tego przyłożyć.

 

Alvaro Soares