ekran YouTube

Jak wypromować kanał na yt

Ciekawy i unikatowy pomysł na kanał na youtube to podstawa. Wydawałoby się, że to powinno wystarczyć, by zainteresowanie było duże. Jednak oczekiwania zderzają się z rzeczywistością i ilość subskrybentów nie wzrasta. Jak więc rozreklamować swój kanał? I czy w ogóle da się na tym zarobić?

 

Zalety prowadzenia kanału na You Tube

Posiadanie kanału na YT niesie za sobą wiele zalet. Po pierwsze jest to druga najbardziej popularna wyszukiwarka zaraz po google. Dzięki temu można dotrzeć do bardzo szerokiego grona odbiorcy i to na całym świecie. To również bardzo dobre miejsce na publikowanie własnych autorskich materiałów o różnorodnej tematyce. Jest to narzędzie, które sprzyja marketingowi wirusowemu, który pomaga w szybszym promowaniu. Kanał taki nie wymaga również dużego zaplecza finansowego.

 

Jak zareklamować kanał na youtube?

Istnieje kilka możliwości, by zwiększyć grono odbiorców filmów. Oto kilka propozycji, jak zareklamować filmy na youtube:

  • SEO – Pozycjonowanie może odbywać się zarówno w wyszukiwarce google, jak i w youtube. Warto więc wpleść odpowiednie słowa kluczowe w tytule oraz opisie filmu. Dodatkowo w YT można wpisać odpowiednie tagi, które ułatwią wyszukiwanie za pomocą pożądanych słów. Ważna jest również sama nazwa materiału wrzucanego do sieci. Tam też powinno znajdować się słowo kluczowe.
  • Reklama AdWords – Google daje możliwość płatnego promowania swoich materiałów. Za ich pomocą samemu można określić czas oraz grupę docelową.
  • Współpraca z youtuberami – do promocji własnego kanału warto zaangażować również innego właściciela kanału i nagrywać wspólne materiały.
  • Znajomi – Pierwszych fanów zawsze można poszukać wśród znajomych, którzy pomogą w promowaniu kanału na innych stronach lub portalach społecznościowych.
  • Aktywność na yt – szczególnie ważne jest komentowanie pod filmami o podobnej tematyce.
  • Działalność poza youtube – aktywność na portalach społecznościowych i innych stronach internetowych takich jak fora, blogi itp. Umieszczanie linków do swojego kanału na różnych platformach, zwiększy zasięg
  • Call to action – przycisk, który namawia do kliknięcia w celu obejrzenia innego materiału. Tym sposobem można odsyłać do kolejnych materiałów na swoim kanale.

Owe działania pomogą zwiększyć ilość wyświetleń i subskrypcji, które również są niezwykle ważne. Jeśli kanał będzie cieszyć się coraz większym zainteresowaniem, youtube zacznie sam je promować.

 

Ile można zarobić na youtube?

Przede wszystkim, by zacząć zarabiać trzeba uzbroić się w cierpliwość. Zarobki na youtube uzależnione są od popularności filmiku. Szacuje się, że można otrzymać około 300 złotych za 100 tysięcy wyświetleń. Dokładne zarobki określane są indywidualnie między właścicielem kanału a Youtubem za pomocą Programu Partnerskiego.

Innym rozwiązaniem jest wstawianie reklam. Mogą to być spoty przed filmem lub banery, które pojawiają się na materiale.

Wiele firm uważa promocję na Youtube za ważne narzędzie maketingowe. Jeśli więc kanał jest popularny, można dostać propozycję lokowania produktu bądź nawet całej kampanii.

 

Dagmara Pietrzak