Podpisanie umowy w banku

Finansowanie dla firm – dlaczego warto starać się o kredyt?

Prowadzenie firmy to ciągłe wyzwania, konieczność wyprzedzenia konkurencji i sprostania oczekiwaniom oraz potrzebom klientów. Nie będzie to możliwe, bez odpowiednich inwestycji w zaplecze technologiczne oraz umiejętności i kwalifikacje zespołu. Z tym niestety wiążą się liczne problemy. Najczęściej dotyczą one braku środków do finansowania takich inwestycji. Skąd bowiem wziąć potrzebne fundusze, kiedy firmowy budżet jest pusty? Z pomocą przychodzą kredyty dla firm.

Kto może ubiegać się o firmowy kredyt?

Kredyty dla firm udzielane są na podobnych zasadach jak kredyty dla osób prywatnych. Jedna z kilku różnic może polegać na tym, że firma musi w nieco bardziej szczegółowy sposób udokumentować swoją sytuację finansową. Robi to na kilka sposobów. Jednym z nich jest przedstawienie do wglądu księgi przychodów i rozchodów, historii konta bankowego, a także zaświadczenia o niezaleganiu ze składami na ZUS. Innym warunkiem uzyskania firmowego kredytu jest odpowiedni staż firmy. Pożądane przez banki minimum to najczęściej 6 do 12 miesięcy.

Na co można przeznaczyć kredyt dla firm?

Przedsiębiorstwo może wykorzystać kredyt dla firm na poczynienie koniecznych inwestycji, niezbędnych do dalszego działania. To kupno lub budowa nowej siedziby, wymiana sprzętu na nowocześniejszy czy szkolenia. Jedną z zalet korzystania z kredytów firmowych, jest możliwość zaliczania odsetek kredytowych w koszty prowadzenia firmy. Dzięki temu można zmniejszyć koszty kredytu, czyniąc go bardziej przystępnym dla siebie.

Kto udziela kredyty dla firm?

Z kredytów firmowych możemy skorzystać za pośrednictwem banków, jak również niezależnych instytucji i firm finansowych. Każda z nich udziela kredyty dla firm na nieco innych zasadach i może mieć własne warunki. Aby znaleźć najkorzystniejszą dla siebie ofertę kredytu firmowego, warto skorzystać z pomocy niezależnych doradców kredytowych. Zajmują się oni analizą wybranych ofert, przedstawiając i porównując je w sposób bardzo czytelny. Zazwyczaj korzystanie z ich usług jest bezpłatne.

To świetne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają odpowiedniej wiedzy, ani rozeznania w aktualnej sytuacji na rynku finansowym. W takim przypadku lepiej jest skorzystać z usług profesjonalisty i zyskać pewność, że wybrana oferta będzie w naszej sytuacji najkorzystniejsza i zaciągnięte zadłużenie nie doprowadzi do utraty płynności finansowej przedsiębiorstwa.