chłopiec bawiący się na dworze

5 rzeczy, które powinny znaleźć się w wiosennej szafie Twojego dziecka

Kiedy cyfry na termometrze za oknem zaczną pokazywać więcej niż zero stopni, to oznacza, że nadszedł czas, aby pomyśleć o tym, w co ubrać nasze dziecko na wiosnę. Pomysłów na garderobę dla małej pociechy jest mnóstwo, dlatego wybraliśmy najlepsze z nich i w tym artykule przedstawimy Ci 5 rzeczy, które powinny znaleźć się w wiosennej szafie Twojego dziecka!

Okulary przeciwsłoneczne

Kiedy Twoje dziecko wyczuje zmianę pogody na cieplejszą, nie da Ci spokoju i będziesz musiała mu pozwolić na wyjście na dwór. I chociaż słońce nie będzie świecić tak intensywnie jak latem, warto pomyśleć o czymś, co ochroni oczy Twojej pociechy przed promieniami UV. A w jaki sposób połączyć bezpieczeństwo dziecka z atrakcyjnym dodatkiem do wyglądu? Wybierz okulary przeciwsłoneczne! Wybierz takie, które spodobają się dziecku – może lubi jakiś konkretny kolor? Kształt? Z kolei Ty zadbaj o to, aby szkło rzeczywiście chroniło oczy malucha przed słońcem. Zapytaj sprzedawcę, czy okulary posiadają certyfikat potwierdzający ich jakość.

 

Sukienka

Jeśli masz córkę i planujesz jej wiosenną garderobę, o sukience pomyśl przed wszystkimi innymi rzeczami. Przypomnij sobie, jak sama miałaś tyle lat, co Twoja pociecha i kim chciałaś wtedy być. Jeśli nie księżniczką, to na pewno piękniejszą dziewczynką niż wszystkie pozostałe koleżanki w szkole. Sukienka jest na pewno najbardziej pożądanym przedmiotem w szafie każdej małej księżniczki. Pomyśl o takiej sukience, która nie będzie krępowała ruchów i jednocześnie będzie się Twojemu dziecku podobała.

 

Kurtka

Zmienna, wiosenna aura w połączeniu z rozrabiającym dzieckiem to gotowy przepis na choróbsko. Chociaż nie jesteś w stanie powstrzymać malucha przed wygłupami na świeżym powietrzu, możesz zminimalizować ryzyko przewiania, a w konsekwencji przeziębienia się. Zadbaj o to, aby w szafie Twojego syna znalazła się wodoodporna, chroniąca przed wiatrem wiosenna kurtka chłopięca. Dobrze, żeby była wyposażona w kaptur, który dodatkowo ochroni głowę malucha, kiedy nadejdą wiosenne deszcze.

 

Tenisówki

Jest to idealna opcja zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca! A przede wszystkim – dla rodzica, który nie wie, jakie obuwie wybrać dziecku na wiosnę. Zawsze są trendy, zawsze wyglądają dobrze, zawsze są wygodne do biegania i rozrabiania – tenisówki! Nie wybieraj ich sama, koniecznie zapytaj swojej pociechy, w jakim kolorze najbardziej chciałoby mieć swoje buty.

 

Nakrycie głowy

W komplecie z pozostałymi częściami garderoby świetnie będzie wyglądało coś, czym dziecko okryje sobie głowę – czy to na ochronę przed słońcem, czy to przed kleszczami. Dla chłopców wybór jest oczywisty – czapka z daszkiem. Może z podobizną Spider-Mana albo Batmana? Dla dziewczynek – proponujemy kapelusz, dzięki któremu Twoja pociecha będzie chroniona z każdej strony głowy.